Mieszanka dla niemowląt to rodzaj produktu na bazie mleka, który jest wytwarzany w sterylnym środowisku i zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do zdrowego wzrostu niemowląt. Jest przeznaczony do stosowania jako substytut mleka matki.

Zapotrzebowanie na mleko modyfikowane

mleko modyfikowane najchętniej kupowane odnosi się do każdego rodzaju mleka, które zostało przygotowane z innymi substancjami, takimi jak woda, cukier lub mleko w proszku. Zwykle podaje się go niemowlętom, które nie są w stanie pić mleka matki lub tym, które nie są w stanie jeść pokarmów stałych.

Mieszanka dla niemowląt jest substytutem mleka matki, jest produkowane tak, aby zapewniało taką samą wartość odżywczą jak mleko matki i może być stosowane, gdy karmienie piersią nie jest możliwe lub niepożądane.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów preparatów dla niemowląt, w tym na bazie mleka krowiego, na bazie soi i bez laktozy.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią niemowląt do szóstego miesiąca życia.

Przyczyny zapotrzebowania na mleko modyfikowane

Jednak niektóre matki nie mogą karmić piersią swoich dzieci z różnych powodów, takich jak niewystarczająca czynność gruczołu sutkowego z powodu schorzeń, takich jak zapalenie sutka lub zespół Sjögrena, niewystarczająca produkcja mleka matki z powodu leków, takich jak leki przeciwpsychotyczne, leki na HIV, takie jak AZT lub leki przeciwretrowirusowe, spożywanie alkoholu podczas ciąży lub innych czynników. W takich przypadkach mleko modyfikowane dla niemowląt może być konieczne, aby upewnić się, że dziecko otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia.

Mleko modyfikowane istnieje od lat dwudziestych XX wieku, kiedy zostało wynalezione przez Johna Harveya Kellogga.

Korzyści zdrowotne wynikające z karmienia piersią są dobrze znane. Ale co, jeśli nie możesz karmić piersią? Co powinieneś zrobić? Odpowiedzią jest mleko modyfikowane dla niemowląt. Zastępuje mleko matki i zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne dziecku do zdrowego wzrostu i rozwoju.